Ako netko voli komentirati Novaka Đokovića, onda je to Australac Nick Kyrgios.
Samo, dosad smo navikli slušati njegove kritike na Novakov račun, međutim sada je stigla i jedna pohvala.
Ta pohvala je stigla u razgovoru za CNN gdje se pričalo o Australian Openu i svemu što predstoji za tenisače/ice.
Protekle godine Kyrgios je puno puta “opleo” po Đokovića, posebno ga kritizirajući nakon fijaska sa Adria Tourom kada se nekoliko tenisača zarazilo koronavirusom, između ostalog i sam Đoković.
Kritiziranje se nastavilo i ove godine, pogotovo nakon Novakovog slanja zahtjeva organizatorima Australian Opena. Također, nadodao je kako za njega nikad neće biti najveći jer ne može njega pobijediti.
Ipak, u razgovoru za CNN je napravio totalni zaokret i sada i pohvalio Đokovića.
Kyrgios ga je usporedio s LeBron Jamesom koji se također vrlo glasno bori protiv društvene nepravde.
“Mislim da je to vrlo važno, posebno kao jedan od vođa našeg sporta. On je tehnički naš LeBron James”
“Mora dati primjer svim tenisačima i dati primjer za tenis. Mislim da kad je radio neke stvari koje je radio tijekom globalne pandemije, jednostavno nije bilo pravo vrijeme za to.”
“Nitko ga nije smatrao zaista odgovornim, svi se u ovome malo izgube, možda se jednostavno trebao malo povući.”
PRATITE SVE NAJNOVIJE VIJESTI IZ TENISA: TENISKE VIJESTI