Nakon što je u petak za dva sata i 34 minute pobijedio Camerona Norrieja (2-6, 6-3, 6-2 i 6-4). Srpski tenisač Novak Đoković će sutra protiv Nicka Kyrgiosa igrati svoj osmo finale Wimbledona u karijeri i pokušati doći do sedmog naslova.
Bit će mu to ukupno (rekordni) 32. put u karijeri da igra završnicu nekog Grand Slam turnira.
Jedan od trenutaka koji su obilježili njegov ovogodišnji pohod do finala All England Cluba dogodio se tijekom meča s Timom van Rijthovenom.
Srpski je tenisač, naime, tijekom predaha konzumirao nepoznati sadržaj iz svoje bočice. Prije nego što je to učinio, gestikulacijama je od svog tima s tribina tražio traži potvrdu, odnosno odobrenje.
Nakon što je i dobio „blagoslov“, Srbin nije pio iz bočice nego je iz nje – udahnuo.
U petak je, po završetku meča s Norriejem, Đoković kratko je komentirao taj neobičan potez.
– Čarobni napitak, rekao je uz smijeh, pa dodao:
– To je sve što mogu reći. Pomaže. Saznat ćete uskoro, ne mogu sada govoriti o tome. Uskoro ćete saznati.
Priča o misterioznoj bočici podigla je popriličnu prašinu u teniskoj javnosti. Engleski novinar, Damian Reilly, na svom je Twitteru objavio video sporne situacije i izrazio čuđenje prema viđenom.
– Jako bih volio znati što je bilo u ovoj boci. Sigurno nije bila nikakva tekućina, a još je gestikulirao prema svom treneru prije nego što je udahno nešto iz nje. Jako čudno, napisao je kolumnist Spectatora.
Jedan od komentatora njegove objave bio je i novinar Jannik Schneider koji se prisjetio da se nešto slično dogodilo i 2020. godine, u prvom kolu Australian Opena. Tada su ljudi iz Đokovićeva tima na tribinama izmiješali određeni prašak ili tekućinu i poslali ga tenisaču preko dječaka zaduženog za skupljanje loptica.
Foto: Screenshot Youtube
SVE NAJNOVIJE VIJESTI IZ TENISA: TENISKE VIJESTI
Ja sam Dejana Rakić. Magistrica sam komunikologije, smjer mediji i prvostupnica povijesti. Radila sam na Inportalu - portalu za osobe s invaliditetom kao honorarna novinarka. Također sam pisala za časopis Riječ slijepih. Trenutno sam zaposlena u Hrvatskoj knjižnici za slijepe kao stručna suradnica u korekturi teksta.
